Kraków przygotowuje się na wybory

Jednym spośród trudnych wyzwań w większości miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta są nie dostosowane do tak wielkiego nasilenia ruchu, jaki pojawił się przez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych drogach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji które musi podjąć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć wygodę krakowian jak również usprawni całokształt gospodarki miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami i remonty już powstałych tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest ścieralna nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim dobrze. Zarówno autem, ale też tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że całość jest na prostej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.